Blog Revolt Energy

Blog o fotowoltaice

Bądź na bieżąco. Czytaj naszego bloga

Gdzie najlepiej zamontować panele fotowoltaiczne – na gruncie czy na dachu? Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Obie lokalizacje mogą być optymalnym lub nawet jedynym możliwym rozwiązaniem w określonych warunkach.

Rozciągłość południkowa Polski skutkuje różnicą w długości trwania dnia między północną i południową częścią kraju.

Utopia? Niedoścignione marzenie? Już nie. Dzisiejsza technologia pozwala na wcielanie w życie tego typu projektów i rozwój budownictwa samowystarczalnego.

Burzliwe zmiany w sektorze fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii nie zmieniły jednego istotnego faktu. Wszyscy którzy chcą inwestować w „zieloną energię” nadal mają możliwości sięgania po dofinansowanie tego rodzaju inwestycji. Potrzeba zmian w polityce zarządzania surowcami energetycznymi i rosnące ceny tychże surowców sprawiają, że OZE i fotowoltaika sama w sobie pozostają i będą coraz bardziej opłacalne.

Jakie jest prawidłowe napięcie paneli fotowoltaicznych? Jak dokonać pomiaru ogniw? Jaka jest recepta na wykorzystanie pełnej mocy ogniw fotowoltaicznych, aby móc być pewnym, że wytworzony prąd stały bez problemu ulegnie przemianie i trafi do sieci energetycznej. To pytania, na które odpowie ten artykuł.

Żyj pod prąd z Revolt Energy!

Żyj pod prąd z Revolt Energy!

Nie wiesz od
czego zacząć?