Blog Revolt Energy

Blog o fotowoltaice

Bądź na bieżąco. Czytaj naszego bloga

Planowanie budowy przydomowej elektrowni słonecznej wiąże się z koniecznością wyboru instalatora i odpowiedniego osprzętu, którego jakość będzie miała bezpośrednie przełożenie na bezawaryjność i dochodowość przedsięwzięcia.

Technologia fotowoltaiczna ma za zadanie pozyskiwać energię ze słońca. Dosłownie zamienia wiązki fotonów na prąd elektryczny, jednak być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że nie zawsze musi odbywać się to na dużą skalę i pokrywać zapotrzebowanie energetyczne całego budynku czy instytucji.

Obie opcje posadowienia instalacji fotowoltaicznej mają swoje lepsze i gorsze strony. Fotowoltaika na gruncie ma swoje ograniczenia głównie, jeśli chodzi o wymaganą dużą powierzchnię działki i grunty o stosownej nośności.

Rynek modułów fotowoltaicznych bardzo długo pozostawał zdominowany przez technologię bazującą na ogniwach słonecznych połączonych ze sobą busbarami, czyli złączami biegnącymi pionowo przez ogniwa, których celem jest zebranie wyprodukowanej energii.

Większość zapytanych dziś o fotowoltaikę osób potrafiłoby zapewne udzielić odpowiedzi, oczywiście bardzo ogólnej, na jakiej zasadzie ona działa.

Konieczność wykorzystywania energii solarnej stała się faktem. Rozwój technologiczny sprawił, że zapotrzebowanie na prąd wciąż rośnie i będzie rosło w kolejnych latach, jednak z oczywistych względów wykorzystywanie paliw kopalnych odchodzi do przeszłości.

Żyj pod prąd z Revolt Energy!

Żyj pod prąd z Revolt Energy!

Nie wiesz od
czego zacząć?