Blog Revolt Energy

Blog o fotowoltaice

Bądź na bieżąco. Czytaj naszego bloga

Rozciągłość południkowa Polski skutkuje różnicą w długości trwania dnia między północną i południową częścią kraju.

Utopia? Niedoścignione marzenie? Już nie. Dzisiejsza technologia pozwala na wcielanie w życie tego typu projektów i rozwój budownictwa samowystarczalnego.

Burzliwe zmiany w sektorze fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii nie zmieniły jednego istotnego faktu. Wszyscy którzy chcą inwestować w „zieloną energię” nadal mają możliwości sięgania po dofinansowanie tego rodzaju inwestycji. Potrzeba zmian w polityce zarządzania surowcami energetycznymi i rosnące ceny tychże surowców sprawiają, że OZE i fotowoltaika sama w sobie pozostają i będą coraz bardziej opłacalne.

Jakie jest prawidłowe napięcie paneli fotowoltaicznych? Jak dokonać pomiaru ogniw? Jaka jest recepta na wykorzystanie pełnej mocy ogniw fotowoltaicznych, aby móc być pewnym, że wytworzony prąd stały bez problemu ulegnie przemianie i trafi do sieci energetycznej. To pytania, na które odpowie ten artykuł.

Jak wydłużyć żywotność paneli fotowoltaicznych? To pytanie zadaje sobie wielu prosumentów zarówno Ci, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z fotowoltaiką, jak i osoby które cieszą się własną elektrownią słoneczną od kilku czy kilkunastu lat. Ile tak naprawdę są w stanie działać moduły PV?

Instalacja fotowoltaiki zawsze wiąże się z koniecznością właściwego doboru osprzętu w tym jego technologii i rozmiaru, tak aby korzystanie z energii słońca było bezproblemowe i bezpieczne dla domowników.

Żyj pod prąd z Revolt Energy!

Żyj pod prąd z Revolt Energy!

Nie wiesz od
czego zacząć?